Lost in the Echo

8. října 2012 v 12:30 | eSmy |  Jednorázovky
Tak, po dlhej dobe tu máme konečne niečo z mojej poviedkovej tvorby. Tentokrát je to songfic. Je to na pesničku Linkin Park - Lost in the Echo. Preklad je trochu pozmenený (v niektorých častiach dosť). Potrebovala som, aby sa mi tam hodil. Toto dielo je po česky, takže ak tam nájdete chyby, berte ohľad, prosím, nedávala som to nikomu opravovať. Snáď sa vám bude páčiť :)


Fandom: Naruto
Pár: SasuNaru,
Autor: eSmy
Varovánie: 12+
Venovanie: Pre všetkých fanúšikov SasuNaru.Víš, Naruto - ty jeden zmatečnej blázne - jaké to je být silný? Mít sílu? Ano, to je důvod, proč jsem tě opustil, vás všechny. Nemůžeš to pochopit, protože tys nikdy necítil v srdci to, co já. Chápal's mou samotu, ale ne mou bolest. Díra v mém srdci tam byla i nadále, ať už ses ji snažil zacelit jakýmikoliv prostředky. Možná jsem ti to nikdy neřekl a zřejmě už ani neřeknu, ale byl jsi pro mě dúležitý. Stal jses mým přítelem - proto jsem tě chtěl zabít. A taky mým milencem - proto jsem tě zabít nedokázal.

Byl jsi ten základ.
Další už nikdy nebude. Ne!Ale i když to co mezi námi bylo, bylo silné, ani ty's mě nedokázal zastavit. Nevyčítej si to, nedokázal bys to, nebyla to tvoje vina. To byla jeho chyba… On ze mě udělal to, co jsem teď. Ty jediný jsi to ve mně neviděl a nevidíš to doteď. Možná jen nechceš vidět… Avšak já musel odejít za nimi - s nimi. Musel jsem najít sílu, která by jeho zabila.

Následoval jsem je, tak zaujatý,
tak stabiluzující, nemohl jsem to jen tak nechat být.

To, co jsem si přál se mi splnilo. Dostal jsem moc i sílu. Ale k čemu to bylo? Ano, ničil jsem… a zničil - všechny, kteří mi stáli v cestě, dokonce i jeho. Ale stejně jsem se cítil mizerně. Neulevilo se mi. Jen se zvětšila má samota a díra v srdci…

Pak smutek, pak nechuť,
pak ten šok, když to na mě všechno hodili.
Tak prázdný, tak krutý,
tak vyděšený, nemohl jsem si dovolit vidět,
že jsem se nedokázal víc udržet.
Zpátky, ne. Udržím se!


Ale ani po tom všem jsi to nevzdal. Ty, ten věčný ubožák, který se za mnou hnal celé ty roky. Nevzdal's to… Nevzdal, tak jako vždy! To tys mě motivoval, kdysi dávno. Když jsem viděl, jak moc si odhodlaný, chtěl jsem být taky. Možná to zní poněkud zvláštně, ale já to nevzdávám kvůli tobě. Tys mě naučil, že nesmím. Že i v tu poslední chvíli třeba doufat a nevzdat se. Ironií je, že teď nebojujeme na stejné straně ani za stejné věci. A nebo možná ano, jen o tom nevíš, Naruto… Já chci jenom spravedlnost. Chci vyhladit všechny ty krysi všude kolem.

Zkontroluj stopy, jo znáš mě dobře.
Zapomeň na všechno ostatní, nech je poznat mé peklo.
Tam a zpět, přesto není moje duše na prodej.
Udržel jsem si respekt, ty nejlepší jsem srazil.


Jak dlouho už jsme se neviděli? Neviděli jako tehdy? Tobě to nepřiznám, ale chybíš mi. Naše detství… Tvoje bláznivý nápady, všechno, co si podělal a já to za tebe musel napravit. Ale teď? Teď se ty snažíš napravit moje chyby. Karta se obrací. Je čas, abys ty zase cosi přiučil mě. V jistých chvílích, když tě vidím, mám chuť to vzdát. Ne svou pomstu a boj o vlastní zvrácenou spravedlnost. Ale boj o tebe, který denně svádím sám se sebou. Chci se ti vzdát.

Nechť je zbytkem příběh, který vypráví,
že jsem tam byl, říkajíc…Sám sobě jsem slíbil, že to neudělám, že se nevzdám. Nikdy! Stejně, jak sis to zřejmě slíbil i ty. Můj slib byl nevzdat se svého cíle. Ten tvůj byl nevzdat se naděje na můj návrat a bojovat za něj. Jenže, bohužel, tyhle naše dva sliby se navzájem vylučují.

V těchto porušených slibech - hluboko pod nimi,
se každé slovo ztrácí v ozvěně.
Tak mi řekni poslední lež, skrz kterou můžu vidět.
Teď tě konečně nechám jít.


Možná by bylo snažší se vzdát a vrátit se. Ale to nemůžu. Protože jsi jediný, kdo to nevzdal a věří ve mně. Ostatní už ne. Oni přestali věřit, že se ještě nekdy vrátím a vše bude tak, jako dřív. A proto nemohu. Mnoho věcí se změnilo. Naštěstí nebo bohužel, jen ty jsi stejný pako, jako jsi býval. Jen mnohem, mnohem silnější, umíněnejší a snad dospělejší. Jenže jak se mohu vrátit jen k tobě, když ti ostatní kolem tebe by mě vyhnali, zabili? Nejde to. Proto se den co den rvu sám se sebou a se svou pevnou vůlí.

Vyzkoušej mou vůli, vyzkoušej mé srdce.
Nech mě říct ti, všechno to, co se změnilo.
Vy jste na to šli těžce, já na to šel chytře.
Jaké to pro vás tam vzadu je, co?


Možná jsem si měl stanovit jiný cíl. Snad nějaký blíž u tebe? Jenže na to už je pozdě. Do země vsáklo příliž mnoho krve, kterou jsem prolil právě já. Kdo uslyší moje jméno, bojí se. Kdo se mi podívá do temných očí, jakoby viděl samotného ďábla. A to už nezměním. Nadělal jsem příliš mnoho chyb. Ať by ses snažil jakkoliv, ani ty bys je nedokázal napravit, natož já. Já jsem byl mistr v nápravě tvých chyb, těch svých ne. Nech to být, Naruto, nesnaž se. Jak jsem řekl, moje chyby už nedokážes napravit. A já si za ně musím zodpovídat sám.

Viděl jsem tu frustraci,
byl jsem pokořen i ztracen, ale řekl jsem: Ne!
A vrátil jsem se neochvějný,
nechán na pospas, ale žil jsem a nechal to jít.
Tak už to můžeš taky klidně nechat být.
Nedržím se zpátky, držím se sám.
Nemůžu být poznán, nemůžu být naklonován,
nemůžu přes, není to má nota.


I kdybych chtěl, nemůžu se vrátit, promiň. Já vím, že ti chybím. A pravdou je, že ty mě taky, jak už jsem teď podruhé přiznal - ne však tobě. Člověk by si myslel, že už jsem se poučil ze svých chyb a další už neudělám. Jenže já je udělal. Moje vůle byla velká, ne však dost.

Nemůžu zpět, zašel jsem moc daleko.
Držím se vepředu a miluju své jizvy - každou z nich.
Nechť se zvony rozezní, ať jsou kdekoliv,
protože jsem tu byl, říkajíc...
V těchto porušených slibech, hluboko pod nimi,
se každé slovo ztrácí v ozvěně.


Něco jsem ti dlužen, Naruto. A já své dluhy platím. Tys mnohokrát neudělal to, co se od tebe žádalo. Nezabil's mě. Ještě pořád věříš, že jsem v koutku duše stejný Sasuke, kterého jsi miloval. A víš ty co, Naruto? Teď - v tuto chvíli, když stojím uprostřed tvého pokoje a dívám se na tvou, spánkem uvolněnou, tvář, zjišťuji, že možná malý kousíček ze mě, je pořád stejný. Ten, který je právě teď s tebou.

Tak ti teď řeknu poslední lež, skrz kterou můžeš vidět
Tak mě konečně nech jít.


Probudit tě byla chyba, ale já si nemohl pomoci. Ty tvoje pootevřené rty si prostě o ten polibek říkaly! Proč jim ho odepřít? Vždyť to bude jeden z posledních, které kdy ode mě dostanou. A jelikož mi chyběly stejně, jako já jim, nešlo odolat. A tys otevřel ty nádherné neběské oči. Já se v nich stratil. Stejně jako ty ses topil v těch mých. Neptal jsi se. A stejně jsem ti všechno řekl. Avšak, zajisté, až potom… Ty jediný jsi si zasloužil vědět pravdu. Škoda jen, že ta pravda už nic nezmění. Možná ti jen potvrdí, že jsi se nemýlil, když jsi to nehodlal vzdát.

Ne, nemůžeš jim to teď všechno říct!
Neodstoupím, nepadnu,
nesložím se, neukloním se.
Nepřevalím se, nevím jak,
je mi jedno, kde nepřátelé jsou.
Nemůžu být zastaven, jediné co vím je: Být tvrdý!
Nezapomenu, jak jsem se dostal tak daleko,
pokaždé, říkajíc…Nebe pomalu strácelo svou temnotu a slunce se chystalo vyplout na oblohu. Byl čas odejít. Tys ještě spal. Nechtěl jsem tě budit. Tento krát ne. Takovýhle odchod byl lepší. Míň bolel. Tebe i mě. Takhle to mělo být, Naruto. Naše cesty už byly dávno dané, naše příběhy už dávno napsané i ukončené. To jen my dva jsme se ještě nedostali ke konci. Tohle je naposled, to slibuju, tobě i mé duši - kromě toho kousku, který patří tobě.

Mezi těmi porušenými sliby, v hloubce,
Se každé slovo ztrácí v tichu
Tak si navzájem řeknem tu poslední lež, které snad uvěříme.
A tak můžem jít.
Oba jiným směrem…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Allecto Allecto | Web | 8. října 2012 v 14:35 | Reagovat

Je skvělé vidět tě zpět a v plné síle :)
Je to super ;)

2 Jenny Jenny | Web | 8. října 2012 v 17:05 | Reagovat

Aaaaaaa to bylo úžasné eSmynko *,*
Ty ses mi vrátila ženo moje *,* Q,Q * slzičky štěstí *

3 Tara Tara | Web | 8. října 2012 v 18:47 | Reagovat

ach tak nádherné a smutné :(
a jsme ráda, že sjis e vrátila;)

4 eSmy eSmy | Web | 8. října 2012 v 19:55 | Reagovat

[1]: Kámo, tohle ani z véééliké dálky není v plné síle XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

TOPlist


TOPlist